Dnia 2024-05-15 17:30 na stadionie Estadio de Vallecas miało miejsce spotkanie między Rayo Vallecano i Granada CF: 2-1

Na Estadio de Vallecas kibice byli świadkami emocjonującego pojedynku, który odbył się w środę, 15 maja 2024 roku. W ramach 36. kolejki La Liga, Rayo Vallecano zmierzyło się z Granadą CF, zwyciężając 2-1. Drużyna gospodarzy objęła prowadzenie już przed przerwą, a po przerwie dołożyła jeszcze jedno trafienie, zabezpieczając sobie cenne trzy punkty w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Hiszpanii.

Relacja z przebiegu meczu

Estadio de Vallecas wypełniło się po brzegi w ten słoneczny majowy wieczór, gdy Rayo Vallecano podejmowało Granadę CF w 36. kolejce La Liga. Atmosfera była elektryzująca, a kibice nie mogli się doczekać, by zobaczyć, jak ich drużyna poradzi sobie w tym kluczowym meczu.

Już w 5. minucie meczu doszło do pierwszego dramatycznego zwrotu akcji. Radamel Falcao został ukarany żółtą kartką za niebezpieczny faul, a chwilę później Óscar Trejo musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. Rayo Vallecano musiało od tego momentu grać w dziesiątkę, co znacznie utrudniało im zadanie.

Mimo osłabienia, gospodarze nie poddali się. W 23. minucie Florian Lejeune, po precyzyjnym dośrodkowaniu, zdobył pierwszą bramkę dla Rayo Vallecano, wywołując euforię na trybunach. Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy, choć Granada CF starała się wyrównać, ale bezskutecznie.

Druga połowa zaczęła się od ataków Granady, która za wszelką cenę chciała zdobyć bramkę. Niestety dla gości, Theo Corbeanu został ukarany żółtą kartką w 42. minucie za nieprzepisowe zatrzymywanie przeciwnika. Rayo Vallecano, mimo gry w osłabieniu, potrafiło skutecznie bronić swojej bramki.

W 31. minucie Unai López z Rayo również zobaczył żółty kartonik, co tylko podgrzało emocje na boisku. W 57. minucie Alfonso Espino dołączył do listy ukaranych zawodników, co było kolejnym ciosem dla gospodarzy.

Granada nie mogła znaleźć drogi do bramki, a w 80. minucie Rayo Vallecano podwyższyło prowadzenie. Jorge de Frutos zdobył piękną bramkę, dając swojej drużynie dwubramkową przewagę. Kibice gospodarzy byli w ekstazie, a Estadio de Vallecas wrzało od emocji.

Niestety dla Granady, w 83. minucie José Callejón otrzymał żółtą kartkę, co tylko pogorszyło ich sytuację. Jednak w końcówce meczu goście zdołali zdobyć honorową bramkę. W 89. minucie Lucas Boyé, po asyście Sergio Rodelasa, umieścił piłkę w siatce, zmniejszając stratę do jednego gola.

Emocje sięgały zenitu, gdy w 90. minucie zarówno Randy Nteka z Rayo Vallecano, jak i Carlos Neva z Granady otrzymali żółte kartki. Mimo intensywnych starań Granady w ostatnich minutach, wynik nie uległ już zmianie. Rayo Vallecano wygrało 2-1, co było wynikiem bardzo satysfakcjonującym dla gospodarzy, którzy zdołali obronić przewagę mimo gry w osłabieniu przez prawie cały mecz.

To był mecz pełen zwrotów akcji, który na długo pozostanie w pamięci kibiców. Obie drużyny pokazały wielkiego ducha walki, ale to Rayo Vallecano zdobyło cenne trzy punkty, zbliżając się do zakończenia sezonu w dobrym stylu.