Spotkanie Granada CF vs Celta Vigo zakończone wynikiem 1-2

Estadio Nuevo Los Cármenes był świadkiem emocjonującego spotkania 37. kolejki La Liga, w którym Granada CF zmierzyła się z Celtą Vigo. Mimo bezbramkowego remisu w pierwszej połowie, to goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając ostatecznie 2-1. Mecz odbył się w niedzielę, 19 maja 2024 roku o godzinie 17:00, i dostarczył kibicom wielu niezapomnianych chwil. Wynik ten może okazać się kluczowy w końcowym rozrachunku sezonu dla obu drużyn.

Granada CF vs Celta Vigo – Relacja z Meczu

19 maja 2024 roku na Estadio Nuevo Los Cármenes odbył się emocjonujący mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Granadą CF a Celtą Vigo. Spotkanie, które rozpoczęło się o 17:00, przyciągnęło na stadion tłumy kibiców oczekujących widowiska piłkarskiego na najwyższym poziomie. Sędzią głównym tego pojedynku był Javier Alberola Rojas z Hiszpanii.

Przebieg meczu – minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem taktycznej walki obu drużyn. Granada CF i Celta Vigo prezentowały solidną defensywę, co sprawiło, że żadna z drużyn nie była w stanie przełamać się i zdobyć bramki. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0-0, co jednak nie oddawało emocji i zaangażowania zawodników na boisku.

Druga połowa rozpoczęła się bardziej dynamicznie. Już w 61. minucie J. Strand Larsen, po precyzyjnej asyście Hugo Sotelo, otworzył wynik spotkania, umieszczając piłkę w siatce i wyprowadzając Celtę Vigo na prowadzenie 0-1.

Granada CF była wyraźnie zaskoczona, co skrzętnie wykorzystała drużyna gości. Zaledwie dwie minuty później, w 63. minucie, J. Bamba podwyższył na 0-2 po podaniu od J. Strand Larsena. Kibice Celty Vigo oszaleli z radości, widząc, jak ich drużyna zdobywa kolejną bramkę.

Granada CF nie zamierzała się jednak poddawać. W 66. minucie Bruno Méndez otrzymał żółtą kartkę za faul, co świadczyło o narastającej frustracji w szeregach gospodarzy. Kolejna żółta kartka padła w 68. minucie, tym razem ukarany został Hugo Sotelo z Celty Vigo.

W 72. minucie Raúl Torrente został również ukarany żółtą kartką, co sugerowało, że emocje na boisku zaczynają brać górę nad zawodnikami. Pomimo narastającej presji, Granada CF zdołała zmniejszyć stratę. W 86. minucie Bruno Méndez zdobył bramkę, ustalając wynik na 1-2, dając nadzieję swojej drużynie na wyrównanie.

Jednakże do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Celta Vigo obroniła swoje prowadzenie, zdobywając cenne trzy punkty w walce o jak najwyższe miejsce w tabeli La Liga.

Spotkanie obfitowało w emocje, a licznie zgromadzeni kibice na Estadio Nuevo Los Cármenes byli świadkami dynamicznej i pełnej zwrotów akcji gry. Pomimo przegranej, Granada CF pokazała ducha walki i z pewnością będzie walczyć o kolejne punkty w nadchodzących meczach przeciwko Gironie i Valencii.

Podsumowując, mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy Granada CF a Celta Vigo zakończył się wynikiem 1-2. Było to starcie pełne emocji, zaskakujących zwrotów akcji, udanych zagrań i walki do samego końca, które na długo zapadnie w pamięci kibiców obu drużyn.