Spotkanie Girona - Granada CF na stadionie Estadi Municipal de Montilivi dnia 2024-05-24 19:00 - 7-0

Minioną sobotę, na Estadi Municipal de Montilivi, kibice Girony przeżyli prawdziwy piłkarski spektakl, gdy ich drużyna zmierzyła się z Granadą CF w ramach 38. kolejki La Liga. Gospodarze zdominowali rywali, gromiąc ich aż 7-0, z wynikiem 3-0 już do przerwy. Był to pamiętny wieczór dla fanów Girony, którzy mogli zobaczyć swoją drużynę w najlepszym wydaniu na zakończenie sezonu.

Granada CF zmiażdżona przez Gironę na Estadi Municipal de Montilivi

Czegoś takiego kibice La Liga dawno nie widzieli. W piątkowy wieczór na Estadi Municipal de Montilivi, Girona rozgromiła Granadę aż 7-0 w meczu 38. kolejki La Liga. Spotkanie było pełne emocji, zwrotów akcji oraz widowiskowych bramek, a kibice zgromadzeni na stadionie długo będą wspominać ten wieczór. Sędzia główny, Alejandro Muniz Ruiz, prowadził mecz niezwykle sprawnie, choć niestety musiał kilkukrotnie sięgać po kartki.

Relacja minuta po minucie

Mecz rozpoczął się w atmosferze pełnej napięcia, z obu stron można było wyczuć chęć zwycięstwa. Girona od samego początku narzuciła szybkie tempo gry, które okazało się zabójcze dla rywali.

30' - Pierwsza bramka dla Girony! Eric García z precyzyjną główką po doskonałym dośrodkowaniu od V. Tsyhankova otworzył wynik meczu. Kibice wybuchnęli radością, a gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać.

32' - David López zostaje ukarany żółtą kartką za brutalny faul. Sędzia Muniz Ruiz nie miał innego wyjścia.

33' - Druga bramka dla Girony! Tym razem V. Tsyhankov wykorzystał podanie od Miguela Gutiérreza i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Wynik 2-0 dla gospodarzy.

36' - Pierwsza żółta kartka dla Granady. Sergio Ruiz Alonso został ukarany za nieprzepisowe zagranie.

39' - Facundo Pellistri również zobaczył żółtą kartkę za brutalny faul. Sędzia coraz częściej musiał interweniować.

43' - Kolejna żółta kartka dla Granady. Tym razem ukarany został Ricard Sánchez. Atmosfera na boisku zaczęła się zaostrzać.

44' - Trzecia bramka dla Girony! A. Dovbyk zdobył gola, zwiększając przewagę gospodarzy do 3-0. To była prawdziwa dominacja Girony.

45' - Portu z Girony otrzymuje żółtą kartkę tuż przed przerwą. Emocje sięgały zenitu.

54' - Po przerwie Girona nie zwalnia tempa. V. Tsyhankov znów na ustach wszystkich kibiców, zdobywając czwartą bramkę po asyście Savinho.

61' - Facundo Pellistri otrzymuje drugą żółtą kartkę, co oznacza czerwoną i musi opuścić boisko. Granada zostaje zdziesiątkowana.

62' - José Callejón również ukarany żółtą kartką. Granada całkowicie traci kontrolę nad grą.

75' - Piąta bramka dla Girony! A. Dovbyk zdobywa kolejnego gola, tym razem asystował mu C. Stuani. Kibice Girony są w ekstazie.

78' - Nie minęły trzy minuty, a C. Stuani dołożył swoją cegiełkę do wyniku, zdobywając szóstą bramkę po asyście A. Dovbyka. Zespół Girony jest nie do zatrzymania.

82' - Eric García otrzymuje żółtą kartkę. Mimo wysokiego prowadzenia, emocje na boisku nie słabną.

90' - A. Dovbyk zamyka wynik meczu, strzelając siódmą bramkę dla Girony. To było prawdziwe show w wykonaniu gospodarzy.

Końcowy gwizdek sędziego Muniza Ruiza kończy to spektakularne widowisko. Girona wygrywa z Granadą 7-0, pokazując absolutną dominację na boisku. Kibice długo będą wspominać ten mecz, a drużyna Girony może triumfalnie świętować swoje zwycięstwo.