Mecz Villarreal - Granada CF zakończony wynikiem 5-1

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Villarreal i Granada CF w ramach 27. kolejki hiszpańskiej La Liga dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Spotkanie, które odbyło się 2024-03-03 o godzinie 13:00 w Estadio de la Cerámica, zakończyło się imponującym zwycięstwem 5-1 na korzyść gospodarzy. Villarreal kontrolowali grę od samego początku, prowadząc już 3-0 na przerwę, co pozwoliło im pewnie sięgnąć po trzy punkty.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Villarreal a Granada CF

Wczorajszy mecz ligowy pomiędzy drużyną Villarreal a Granada CF rozgrzewał serca kibiców na Estadio de la Cerámica. Z pewnością nie zawiedliśmy się na emocjach, gdyż bohaterami tego starcia stali się zawodnicy gospodarzy, którzy zdominowali gości z Granady w imponującym stylu.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 7. minucie A. Sørloth zapewnił pierwszą bramkę dla Villarreal, umieszczając piłkę w siatce po asyście Dani Parejo. Gospodarze nie zwalniali tempa i już w 19. minucie Sørloth ponownie znalazł drogę do bramki, tym razem po podaniu Parejo. Przewaga Villarreal była niepodważalna, co potwierdziła bramka É. Capoue w 32. minucie, także po asyście Parejo, ustalając wynik pierwszej połowy na korzyść gospodarzy 3-0.

Po przerwie Granada CF próbowała zmobilizować swoje siły, ale to Villarreal kontynuował swój popisowy występ. Gonçalo Guedes zdobył czwartego gola dla drużyny gospodarzy w 47. minucie po podaniu Álexa Baeny. Sørloth ponownie pojawił się na listach strzelców w 66. minucie, a tym razem asystę zanotował Dani Parejo. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 na korzyść Villarreal.

Emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania, gdy T. Corbeanu zdobył honorowego gola dla ekipy z Granady w doliczonym czasie gry, ustalając ostateczny wynik.

W trakcie meczu zawodnicy obu drużyn otrzymywali żółte kartki - Étienne Capoue (Villarreal) w 84. minucie oraz Kamil Piątkowski (Granada CF) w 15. minucie i Ricard Sánchez (Granada CF) w 70. minucie. Czerwone kartki nie zostały w tym spotkaniu wykorzystane.

Po tym zwycięstwie Villarreal ma już w planach kolejne wyzwania - spotkania z zespołami Marseille, Real Betis i ponownie Marseille. Natomiast Granada CF zmierzy się w najbliższym czasie z drużynami Real Sociedad, Mallorca oraz Cadiz.