Mecz Sevilla vs Granada CF zakończony wynikiem 3-0

W ostatni czwartek, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla podejmowała drużynę Granada CF w ramach 34. kolejki La Liga. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-0, którzy od samego początku narzucili swoje warunki rywalom.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Sevillą a Granadą CF

W ostatniej kolejce La Ligi drużyna Sevilla podejmowała Granadę CF na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00, a sędzią głównym spotkania był Mateo Busquets Ferrer z Hiszpanii. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu zespołów gorączkowo dopingowali swoje ulubione drużyny.

Od samego początku Sevilla narzuciła wysokie tempo gry, starając się przejąć inicjatywę. Już w 11. minucie Marcos Acuña strzelił bramkę na 1-0 po zagraniu Jesúsa Navasa, co sprawiło, że gospodarze wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie Sevilla kontynuowała swoją ofensywę, a w 51. minucie Youssef En-Nesyri podwyższył prowadzenie na 2-0 po asyście Luke'a Ocamposa. Gra toczyła się głównie na połowie Granady, która miała trudności z przełamaniem obrony gospodarzy.

W 72. minucie Lucas Ocampos otrzymał żółtą kartkę za faul, ale to nie zatrzymało Sevilli, która dalej atakowała. W końcowej fazie meczu, w 80. minucie, Dawid Abraham Łukębakio ustalił wynik na 3-0, zdobywając trzeciego gola dla swojej drużyny.

Granada CF próbowała odrobić straty, ale nie była w stanie pokonać pewnej defensywy Sevilli. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy, co cieszyło miejscowych kibiców.

W drugiej połowie obie drużyny otrzymały żółte kartki. Po stronie Sevilli kartonikami ukarani zostali Lucas Ocampos i Loïc Badé, natomiast w zespole Granady Sergio Ruiz Alonso i Miguel Rubio.

Nie odnotowano czerwonych kartek, co świadczyło o fair play zawodników obu drużyn. Sevilla zbierała ważne trzy punkty, co pozwoliło im umocnić swoją pozycję w lidze. Następne mecze dla Sevilli to starcia z Villarrealem, Cadiz oraz Athletic Club, natomiast Granada CF zmierzy się z Realem Madryt, Rayo Vallecano oraz Celtą Vigo.